Ekonomi

ABD’de cami imamı sabah namazını kıldırırken bıçaklandı

ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı Türk ve Müslüman toplulukların yoğun olarak yaşadığı Paterson kentinde pazar günü sabah namazını kıldırırken cami imamı bıçaklı saldırıya uğradı.

Ömer Camii adlı caminin imamı Sayed Al-Nakib, 9 Nisan Pazar günü sabah namazını kıldırırken secde ederken cemaatin ortasına saklanan saldırgan tarafından bıçaklandı.

Arkada bıçaklanmış

Caminin güvenlik kamerası görüntülerinde üçüncü sırada bulunan Şerif Zorba (32) isimli saldırganın secde halinde cemaatin üzerinden atlayarak 65 yaşındaki imamı bıçakladığı net bir şekilde yansıdı. el.

Daha sonra kendisini durdurmaya çalışanları elindeki bıçakla tehdit eden Zorba, caminin dış kapısına kaçmak üzereyken cemaat tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Camiye birkaç dakika uzaklıkta bulunan Saint Joseph Hastanesi’nde tedavi altına alınan İmam El-Nakib’in hayati tehlikesinin bulunmadığı paylaşıldı.

İfadesinde, İstanbullu olduğunu belirten ve kısa süre önce ABD’ye geldiği anlaşılan zanlının, dün Bergen İlçe Cezaevi’ndeki ilk duruşmasına Türkçe tercüman eşliğinde katıldığı ve tutuklandığı ifade edildi. “ruhsatsız silah taşımak ve adam öldürmeye teşebbüs” ile suçlanıyor.

Olayın detaylarına yer verilen cami yönetimi yaptığı basın açıklamasında Zorba’nın saldırıyı neden gerçekleştirdiği konusunda bilgi vermezken, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

avcilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu