Haber

Adana’da evinden tahliye edilen ev sahibi yeni ev ararken dolandırıldı

Ev sahibi yeni konut ararken tahliye edildi, dolandırıldı

Adana’da 3 çocuklu bir aile, sahibi kiraladıkları evden çıkarılınca internette gördükleri evi kiralamak isteyince 3 bin 500 lira dolandırıldı.

ADANA – Adana’da 3 çocuklu aile ev sahibi tarafından tahliye edilirken, annesi Fatma Santalu internette gördüğü evi kiralamak isterken 3 bin 500 lira dolandırıldı.

Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi’nde bin 166 liraya ev kiralayan Fatma ve Ömer Santalu çifti, depremin ardından ev sahibi tarafından tahliye edildi. Bunun üzerine Fatma Santulu, 3 çocuğuyla birlikte sokakta kalmamak için annesiyle anlaştı. Bu arada ev aramaya devam eden çiftten Fatma Santulu, internette Güneşli Mahallesi kiralık konut ilanını görüp aramaya çıktı. Eve giden Santalu, beğendiğini ve kiralamak istediğini belirterek, ev sahibinin oğluna 3 bin 500 lira depozito verdi. Ancak aradan geçen süreye rağmen tuttuğu eve giremeyen bayan dolandırıldığını anlayınca polise giderek şikayetçi oldu. Santalu şikayete gittiğinde 20’ye yakın kişinin dolandırıldığını öğrendi.

3 çocukla ortada kaldığını belirten Fatma Santalu, “Sahibi evden çıktığı için kiralık ev aramaya başladım. Bulduğum evin sahibinin oğlu da beni 3 bin 500 lira dolandırdı. .Eşim işsiz bu benim için çok büyük bir para.Şimdi ev arıyoruz ama bulamıyoruz.Evin sahibi “Ben ailemle kalıyorum çünkü almadılar. evdeyiz. Şu anda çok zor durumdayım” dedi.

cukurca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu