Yaşam

Adlarını Tarihin Karanlık Sayfalarına İğrenç Cinayetlerle Yazan Korkunç Seri Katiller

Sizler için derlediğimiz bu içeriğimizde Amerika’nın en korkunç katillerini ve işledikleri cinayet davalarını ele aldık. Detayları öğrenince biraz korkabilirsin…

1. Demiryolu Seri Katili: Melek Resendiz

‘Demiryolu Katili’ olarak bilinen Angel Reséndiz, 1990’larda Meksikalı bir seri katildi ve FBI kaçak listesindeki önemli figürlerden biriydi. Reséndiz, ölmeyi hak edenleri cezalandırmak ve öldürmek için Tanrı tarafından gönderildiğini iddia etti. İlk iki kurbanı, Ağustos 1997’de Holly Dunn ve erkek arkadaşı Christopher Maier idi. Reséndiz, Christopher’ı öldürdü, ancak Holly yaralarından kurtuldu ve daha sonra Reséndiz’in duruşmasında tanık oldu. Resendiz, kurbanlarını öldürür ve bazı eşyalarını da yanına alırdı.

Kurbanlarının çoğunu Kentucky, Teksas ve Illinois’deki demiryolu raylarının yakınında öldürdü.

Kaçak ilan edildiğinde, kız kardeşi FBI ile temasa geçti ve onlara Reséndiz’in nerede olduğunu söyledi. Kız kardeşine 86.000 $ ödül verildi ve Temmuz 1999’da Reséndiz yetkililere teslim oldu. Avukatları, duruşma sırasında akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek Reséndiz’i ölüm cezasından kurtarmaya çalıştı, ancak yine de acımasız suçlarından dolayı ölüm cezasına çarptırıldı. 27 Haziran 2006’daki idamından önce ‘Allah’ın işini yaptığını sandığı ve bilmeden şeytanların emirlerine uyduğu’ için Allah’tan af diledi.

2. Sacramento’nun Vampir Katili: Richard Chase

Richard Chase bir ay gibi kısa bir sürede altı kişiyi öldüren bir seri katildi. Çocukluğundan beri akli dengesi yerinde olmayan bir insandı. Richard hayvanları öldürüp çiğ etlerini yedi ve hayatının çoğunu akıl hastanelerinde geçirdi. Şizofreni teşhisi kondu ve uzun bir ilaç tedavisi gördükten sonra ‘iyi’ davranış sergileyerek enstitüden annesinin bakımına bırakıldı. Annesi ona uzun süre bakmadı ve sonunda ilaçlarını almayı bıraktı. Richard başka bir daireye taşındı ve oda arkadaşları onun sistematik olmayan davranışları nedeniyle kısa bir süre sonra ayrıldı. Kuşları getirir, canlıyken başlarını ısırır, sonra kanlarını emerdi. Çok geçmeden, hayvanları öldürme konusundaki tuhaf takıntısı değişti ve insanları öldürmeye başladı.

Richard, tüm kurbanlarının kanını emdiği ve organlarını yediği için “Sacramento’nun Vampir Katili” lakabını aldı.

29 Aralık 1977’de mühendis ve bir çocuk babası olan 51 yaşındaki Ambrose Griffin’i öldürdü. Richard ayrıca, kocası David Wallin onu dairelerinde kan dökerek ölü bulan Terry Wallin adlı 22 yaşındaki hamile bir kadını da öldürdü. Neyse ki, Richard çok zeki bir katil değildi ve kısa süre sonra yakalandı ve Aralık 1979’da ölüm cezasını beklerken hapishane hücresinde aşırı dozda uyuşturucudan öldü.

3. Flört Oyunu Katili: Rodney Alcala

Rodney Alcala, kurbanlarını akıllıca seçen ve onlara ücretsiz fotoğraf çekimleri sunan bir fotoğrafçıydı. Ayrıca ünlü bir flört oyunu yarışmasına katıldı ve kazandı, hatta mahkûm edilmesinden sonra ‘The Flört Oyunu Katili’ olarak anılmaya başlandı.

Rodney, kurbanlarını öldürmeden önce fotoğraflarını çekti ve evinde diğer delillerle birlikte yaklaşık 130 fotoğraf bulundu, ancak bunlardan 100’ü kimliği belirsiz kaldı.

Cinayetlerden önce Rodney, 1972’de sekiz yaşındaki bir kıza tecavüz etmekten suçlu bulundu. John Berger takma adını kullanarak birçok kadını taciz etti ve ardından suçlarından sıyrılmak için kurbanlarını öldürmeye başladı. İtiraf ettiği yalnızca altı cinayetten mahkum olmasına rağmen, gerçek ceset sayısının kabul ettiğinden çok daha fazla olduğu söyleniyor. İşlediği suçlardan dolayı ölüm cezasına çarptırıldı.

4. Toolbox Katilleri: Lawrence Bittaker ve Roy Norris

Lawrence Bittaker ve Roy Norris, halk arasında ‘Alet Kutusu Katilleri’ olarak da bilinen acımasız katillerdi. Cinayetlerinde buz kıracağı, tornavida ve konut alet kutularında bulunan diğer araçları kullandıkları için bu unvanı aldılar. Güney Kaliforniya’da beş kişiyi öldürdüler, ancak daha sonra Roy, hapisten yeni çıkmış bir arkadaşına suçlarını itiraf etti. Arkadaşları, hem Roy hem de Lawrence kurbanlarına vahşice tecavüz edip öldürürken duyduklarıyla sarsıldı. Bu arkadaşlar yetkililere her şeyi anlattılar ve hem Lawrence hem de Roy 20 Kasım 1979’da tutuklandı.

Lawrence ölüm cezasına çarptırılırken Roy, yetkililere hatalarını anlattığı için ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Lawrence, 13 Aralık 2019’da San Quentin Eyalet Hapishanesindeki hücresinde infazını beklerken doğal sebeplerden öldü. Roy da bir ay sonra hapishane hücresinde öldü.

5. Otoyol Katili: William Bonnin

www.reddit.com

William Bonnin tarihteki en kötü katillerden biriydi. Yetkililer öldürdüğü insan sayısının 36 veya daha fazla olduğuna inanmasına rağmen, Bonnin 14 kanıtlanmış ve 21 kanıtlanmamış cinayetten suçunu kabul etti. William, kurbanlarına hem cinsel hem de fiziksel olarak şiddetli bir şekilde saldırdı ve ardından onları birçok kez bıçakladı veya bilinçsiz hale getirerek boğarak öldürdü. William kurbanları olarak genç erkekleri hedef aldı ve diğer seri katillerin aksine, hatalarına yardımcı olan altı kabahati vardı. İlk kurbanı, 17 yaşında otostopçu bir çocuk olan Marcus Grabs’dı. William ona tecavüz etti ve ardından onu 80 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Duruşması 4 Kasım 1981’de başladı ve ölüm cezasına çarptırıldı. 23 Şubat 1996’da kendisine ölümcül bir iğne yapıldı. Hata ortaklarından bazıları hapse atıldı; biri kendini öldürdü, diğerleri eceliyle öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu