Teknoloji

Apple’ın ne kadar iPhone 16 satmayı hedeflediği ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde, Apple iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinde Samsung’un amiral gemisi telefonları için özel olarak geliştirilen ve daha iyi performans ve kullanım ömrü sunan M14 OLED panellerinin yer alacağı bildirilmişti.

Şimdi ise iPhone 16 serisinin işlemcisiyle ilgili bir başka söylenti internette dolaşmaya başladı. Çinli CTEE’nin son raporuna göre Apple, bu yılki iPhone 16 serisi için 90 ila 100 milyon arasında işlemci siparişi verdi. Bu rakam, geçen yılki iPhone 15 serisindeki 80 ila 90 milyon arasında olan çip miktarından 10 milyon daha fazla.

Bu da Apple’ın bu yıl iPhone 16 serisini 100 milyonun üzerinde satmayı beklediğini gösteriyor. Web sitesi ayrıca Apple’ın çip isimlendirme stratejisinde bazı değişiklikler olabileceğini iddia ediyor.

Daha önce Apple, iPhone 15 serisinin iki Pro modelinde A17 Pro olarak bilinen yeni çipi kullanıyordu. Standart modellerde ise bir yıl daha eski olan A16 çipi bulunuyordu. Ancak rapora göre bu yıl Apple, tüm iPhone 16 modellerine A18 etiketli bir çip ile güç verecek.

Baz model ve Plus iPhone 16 modellerinin A17 Pro çipin biraz geliştirilmiş bir versiyonunu kullanması, ancak bunun A18 olarak adlandırılması bekleniyor. Ama sonuçta hedef, tüm iPhone 16 modellerinin Apple Intelligence ile uyumlu olması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu