İş

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı 7. kez yapılacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılından bu yana iş arayanlarla işverenleri bir araya getiren Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, bu yıl 7. kez kapılarını açacak. Pandemi nedeniyle bir süre ara verilen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı (BİİB), 16-17 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa İş ve Kariyer Dairesi (BİKO) tarafından düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı ). Bu yıl iş arayanlarla işverenleri buluşturacak. İnsan kaynakları ve istihdam alanında Türkiye’nin en kapsamlı organizasyonlarından biri olan etkinlik, 274 firma ve binlerce katılımcıyla sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağını bir araya getirecek. Ahmet Şerif İzgören’in 16 Şubat 2024 Cuma günü saat 15.00’da konuşmacı olacağı fuarda, 17 Şubat Cumartesi günü de birçok seminer gerçekleştirilecek.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı’nın tanıtım toplantısı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İşkur Bursa Bölge Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, BTSO Başkan Vekili Metin Şenyurt, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan ve AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın katıldığı toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şunları söyledi: İşsizliğin sadece kişisel değil toplumsal bir sorun olduğunu belirterek, istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak kalkınma ve kalkınma için istihdamın değerini bildiklerini belirten Başkan Aktaş, “Bursamız Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biridir. Bu dinamik yapının bir sonucu olarak yeni iş imkanları ortaya çıkmaktadır. Her gün şehrimizde görünüyoruz.” “Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı ile bu iş fırsatlarını iş arayanlarla buluşturarak şehrimizin istihdamına katkı sağlayacağız” dedi.

Bu yılki toplantıya özel ihtiyaç sahibi bireyleri de dahil ettiklerini kaydeden Başkan Aktaş, “Bu sayede onların istihdamının artmasına vesile olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak istihdama çok önem veriyoruz ve bunu çalışmalarımızla gösteriyoruz. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Toplantısı çalışmalarımızın en önemlisi.” Bunun somut örneklerden biri olduğunu düşünüyoruz. Etkinliğin ilk gününde değerli yazarlarımızdan Ahmet Şerif İzgören’i konuşmacı olarak ağırlayacağız. İkinci gün ise katılımcıların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak seminerler düzenleyeceğiz. Bu seminerlerden sonra sertifikaların verileceğini de belirtmek isterim. Katkıda bulunan tüm firmalarımız seminer ve konferanslar verecek. “Uzmanlarımıza teşekkür ediyorum. Katılımın tamamen ücretsiz olacağı etkinliğimizin amacına ulaşmasını temenni ediyor, firmalarımıza ve katılımcılarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Yeni dönemde BURSKOOP aracılığıyla üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine verdikleri bursların kapsamını Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesini de kapsayacak şekilde genişleteceklerini hatırlatan Önder Aktaş, şöyle konuştu: ancak bu liselere yönelik burslar, öğrencilerin başarısına göre Milli Eğitim işbirliğiyle sağlanacaktır. İçerisinde verileceğini kaydetti. Önder Aktaş, yeni dönemde iş garantili staj imkanlarının da BİKO aracılığıyla hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. -BURSA

burhaniyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu