Haber

Büyükşehir sporcusu Dubai’den kupa ile döndü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü karting atleti Doruk Sırnaç, Dubai’de katıldığı Uluslararası Iame Bambino CUP Şampiyonası’nda üçüncü olarak değerli bir muvaffakiyete imza attı.

54 Numaralı aracıyla Bambino Kupasına katılan Doruk Sırnaç, birinci milletlerarası yarışında 6 yaşında olmasına karşın büyük bir muvaffakiyet yakaladı. Rakiplerinin 3 yıllık deneyimine karşın, karting sporuna bu yıl başlayan Doruk Sırnaç, Dubai Kartdromo’da düzenlenen uluslararası Iame Bambino CUP Karting Şampiyonası’nı üçüncü tamamlayarak gösterdiği performansla ülkemiz ve kentimiz ismine kıymetli bir muvaffakiyet kazandı. Sırnaç, daha evvel 2022 yılında kendisinden büyük rakiplerine karşı Türkiye Karting Şampiyonası’nı Genel Klasman ikinciliği ile tamamlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada “Sporcumuz Doruk Sırnaç, küçük yaşına karşın kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Bu muvaffakiyetin devamının geleceğine inanıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak, Liderimiz Ekrem Ulu’nun bizlere sağladığı dayanak ve imkanların sonucu olarak 30 branşta faaliyet gösteriyoruz. Bu branşlarda değerli atletlere ve birçok muvaffakiyete sahibiz. Atletimizin gelecekte daha değerli başarılara imza atacağı inancıyla kendisini tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca yarışmanın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, kulüp olarak tüm branşlarda çocuk sporculara destek verdiklerini belirterek, bu desteğin uluslararası başarılarla taçlanmasının şehrimiz ve tüm sporcular için de ayrı bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getirdi. Başarılı sporcuyu telefon ile arayarak tebrik eden Cevat Ekşi, “Başarın ile gurur duyuyoruz. Bundan sonra da kıymetli muvaffakiyetler alabilmen için seni desteklemeye devam edeceğiz, tebrik ediyorum” formunda konuştu. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu