Haber

DEVA Partili Yeneroğlu: “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurt dışında yaşayan vatandaşların sorunlarının “arka planda tutulduğunu” savundu.

Yeneroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin yurt dışında yaşayan vatandaşlara ilişkin seçim vaatlerinin hiçbirinin yerine getirilmediğini öne sürdü.

“Hükümetin yurtdışındaki vatandaşlara ayrımcılık yaptığını, Türkiye’nin demokrasi ve hukukun üstünlüğü yolundan uzaklaştığını, bu nedenle artık yurtdışında yaşayan vatandaşlara yüzünü çevirecek durumda olmadığını” iddia eden Yeneroğlu, “Olumsuz gelişmelerin yaşandığını” söyledi. Türkiye’deki trend yurt dışındaki vatandaşlara da büyük ölçüde yayıldı.”

Yeneroğlu, “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı. Ciddi bir diaspora politikası imkansız hale geldi. Çünkü başarılı bir diaspora politikasının temel koşulu, kendi toplumsal sorunlarını çözmüş, işleyen bir demokrasi, güçlü bir demokrasidir.” Bu da refah düzeyini artırıyor.” ekonomi ve bunların üzerine inşa edilmiş saygın bir dış politika. “Bunlar olmadan yurt dışında yaşayan vatandaşlarınıza bırakın fayda sağlamak bir yana yük bile olursunuz.” dedi.

kuluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu