Haber

Emre Çukur ve Simon Zachenhuber Çifte Avrupa Şampiyonluğu Maçında Göz Göze Geldi

Dünya Boks Birliği (WBA) ve Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ikili Avrupa şampiyonluğu maçında mücadele edecek genç boksör Emre Çukur, rakibi Simon Zachenhuber ile karşı karşıya geldi.

Motorworld München’de düzenlenen basın toplantısında, cumartesi gecesi süper orta siklet kategorisinde WBA ve IBF çifte Avrupa şampiyonluğu için mücadele edecek Emre Çukur ile Alman Simon Zachenhuber, önemli maç öncesinde son kez karşı karşıya geldi.

Levent Çukur: “Çifte tatil yapacağız”

Etkinlikte Emre Çukur’un eski dünya şampiyonu babası Levent Çukur da hazır bulunurken, oğlunun bu yarışmaya ekstra antrenman temposuyla hazırlandığını belirterek, “Cumartesi gecesi çok güzel bir etkinlik olacak. Avrupa’daki gurbetçilerimiz ellerinde Türk bayraklarıyla maça çıkacak. O gece Emre’nin zaferini kutlayacağız.” “Ayrıca Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılını da kutlayacağız” dedi.

Şu ana kadar herhangi bir yenilgi yaşamadıklarını belirten rakibin teknik ekibi, “Buraya tesadüfen gelmedik. Cumartesi gecesi nasıl çabalarla iki altın kemeri kazandığımızı herkes görecek.”

Vedat Alyaz: “Çok heyecanlı bir maç bizi bekliyor”

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, Alman rakibinin iki klasmanda altın kemerin sahibi olduğunu vurgulayarak, “Cumartesi günü çok heyecanlı bir maç bizi bekliyor. Bir yanda Almanların ringlerdeki umudu, Diğer yanda Türkiye’nin gözbebeği Emre Çukur. Kim kazanırsa zirveye çıkacak. Kaybeden ise büyük yara alacak.” ” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

habersarayonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu