Haber

Ergin Ataman: Sarunas ya ispat edecek ya da özür dileyecek

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in 8’inci hafta müsabakasında Barcelona’yı kendi alanında 96-86 mağlup ederek 3’üncü galibiyetini aldı. Müsabakanın akabinde Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı kazanmayı sonuna kadar hak ettiklerini aktaran Ataman, “Maçı yüzde 100 hak ettiğimizi düşünüyorum. Karşılaşmanın ilk 5 dakikası dışında çok iyi bir oyun oynadık. O bölümde top kayıpları oyunumuzu bozdu. Maç genelinde mükemmel bir savunma yaptık. Şut seçimlerimiz gayet iyiydi. İkinci yarı izolasyon oyununda ve alan paylaşımında harikaydık. Harika mücadele sergiledik. Bu maçtan gördük ki, ligin en iyi oynayan takımlarından biriyiz. Harika bir zafer elde ettik. Bunun bize gelecekte güven vereceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Ligin sonunda kimin nerede olduğunu Avrupa biliyor”

Sezonun ilerleyen kısmında daha düzgün bir konumda olacaklarını aktaran deneyimli başantrenör, “Daha ligin başındayız. Monaco maçında çok iyi oynamıştık ama elimizden gitti maç. Sakatlık problemleri vardı. Beaubois son 3 maçta oynamadı. Rotasyon daralmıştı. Taylor’ın da katılmasıyla rotasyon genişledi. Dunston, savunmada iyi iş yaptı. Oyuncuların dakikalarını biraz azalttık. Önemli olan ligin başı değil ligin sonu. Ligin sonunda son 3 senedir kimin nerede olduğunu bütün Avrupa biliyor. O yüzden biz rahatız, problem yok” ifadelerini kullandı.

“Saras’tan özür telefonu bekliyorum”

Ergin Ataman, maç sonunda Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius’un yardımcı antrenörleriyle yaşadığı diyaloğu da paylaştı. Ataman, Jasikevicius’un maç sonunda yardımcılarının üzerine yürüdüğünü belirterek İstanbul’da gerçekleştirdikleri idmanı kayıt altına aldıklarını sav ettiğini açıkladı.

Anadolu Efes kulübü olarak bu türlü bir şeye tenezzül dahi etmediklerini aktaran deneyimli başantrenör, bahisle alakalı olarak yaptığı açıklamada, “Saras, maçtan evvelki beyanatında ‘Ergin Ataman’ı arayıp Larkin oynayacak mı oynamayacak mı, diye soracağım’ demişti. Aramadı dün akşam. Bu akşam kendisinden bir özür telefonu bekliyorum zira maçtan sonra yardımcı antrenörlerimin üzerine yürüyüp ‘Antrenmanları çok iyi kameraya çekmişsiniz’ diyip çok ağır bir ithamda bulunmuş. Saras benim düzgün arkadaşım. Euroleague Antrenörler Birliği’nde de birlikte çalışıyoruz. Ben Saras’ı bunu ispatlamaya davet ediyorum. Zira biz 4-5 yıldır bir kere bile bu türlü bir şeye tenezzül etmedik. Şayet beni ararsa, ‘Bunu ispat et, ben bugün istifa edeceğim. Ama ispat edemiyorsan sen, yardımcı antrenörlerimin üzerine yürüdüğün için ya özür dileyeceksin ya da Eurolague Antrenörler Birliği’nden istifa edeceksin’ diyeceğim” tabirlerine yer verdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu