Haber

Fransa Hükümet Sözcüsü, Cibaliya Mülteci Kampı saldırılarını “şiddetle kınadıklarını” söyledi

Fransa Hükümet Sözcüsü Oliver Veran, İsrail’in Gazze’deki Cibaliya Mülteci Kampına yönelik saldırılarını “şiddetle kınadıklarını” duyurdu.

Sözcü Veran, BFMTV’de katıldığı canlı yayın programında İsrail’in Gazze’deki Birleşmiş Milletler (BM) tesislerine yönelik saldırılarını değerlendirdi.

Daha önce Fransız hükümetinden İsrail’in kampa yönelik saldırısını kınayan bir açıklama gelmemesine rağmen Veran, “Fransa zaten Cibaliya Mülteci Kampı’na yönelik saldırıları güçlü bir şekilde kınamıştı.” dedi.

Sunucu, Fransa’nın bu konuda bir kınama açıklaması yapmadığını, sadece Fransa Dışişleri Bakanlığı’nın saldırılardan “derin endişe duyduğunu” belirten bir açıklama yaptığını hatırlatan Veran, “Hayır, hayır, Fransa açıkça kınadı” dedi. bombalama.” söz konusu.

Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’deki Cibaliya Kampı’na yönelik saldırılarında Fransa’nın “derin endişe duyduğu” belirtildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’nın Facebook sayfasından dün yapılan açıklamada, “Cibaliya katliamında şehit, yaralı ve kayıp sayısının 1000’e çıktığı” duyurulmuştu.

habertuzluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu