Yaşam

Gülden Mutlu ‘Yurtdışında Yaşamanın Bilinmeyenlerini’ Anlattı: ‘Merdivenlere Oturup Ağladım’

Müzisyen Gülden Mutlu’nun Uykusuzlar Kulübü’nde yurt dışında yaşamanın bilinmeyenlerini Okan Bayülgen’e anlattığı anlar sosyal medyada gündem oldu.

O an Gülden Memnun, ‘Türkiye’de Türk olan biriyle karşılaştığımızda, onların anlattıklarımızı anlayacak kapasiteye sahip olduğunu davranışlarından, konuşmalarından anlıyoruz ve o kapasiteye göre konuşuyoruz. Aptal ve aptaldan, akıllı ve zekiden bahsediyoruz ama İngilizler dahil yabancıları tanımıyoruz. Bizi de tanımıyorlar. “Bu yüzden yurt dışında yaşayan insanlar hayatlarını hep çok kalabalık, çok keyifliymiş gibi tasvir ediyorlar ama aslında kültür bilgisizlikleri ve duygu yoksunlukları nedeniyle havada asılı kalmaya devam ediyorlar” dedi.

Mutlu sözlerine devam ederek kendi hayatından bir örnek vererek, “Şöyle bir örnek vereceğim; ’11 yıl yaşadım ve Türkiye’ye döndüm. Aradan bir yıl bile geçmedi. Ertesi gün ben taşındım, kahvaltı için bir şeyler almak üzere markete gittim. Ayağımda orta parmak terliklerle evden çıkıp merdivenlerden yukarı çıktım.” “Aşağıya iniyorum, parantez içinde şunu söylüyorum. Ben dünyanın her yerinde, her kural altında yaşayabilen bir insanım. O gün markete giderken, Hayatımda ilk kez ayak tabanlarımın yere değdiğini hissettim ve o merdivenlere oturup ağladım.” Çünkü bu akraba olma duygusudur. Bir yere, birine, bir kültüre, bir sohbete bağlı olmak öyle bir duygu ki” diye konuştu.

İşte o anlar: ?

arhavi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu