Teknoloji

Honor Magic V Flip’in Devasa Çift Ekran Deneyimi

Honor, 13 Haziran’da Magic V Flip’i Çin’de tanıtacak. Lansman öncesinde marka, cihazla ilgili önemli ayrıntıları açıklamakla meşgul. Şirket geçtiğimiz günlerde Weibo hesabından Honor Magic V Flip’in kapak ekranının yeni özelliklerini vurgulayan bir teaser video yayınladı. Bahsi geçen videoda Magic V Flip’in “sektördeki en büyük” olarak lanse edilen ve kullanıcıların cihazı açmadan sık kullanılan uygulamaları doğrudan açmasına olanak tanıyan harici ekranını sergiliyor. Bu uygulamalar arasında haritalar, kısa videolar, sosyal iletişim ve yemek dağıtım hizmetleri yer alıyor.

Honor Magic V Flip: Çift Ekran Deneyimi ve Gelişmiş Özellikler ile Geliyor

Ekranla ilgili özellikle ilginç olan şey, aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi, dış ekranın yaklaşık yüzde 35’inin saat ve bildirimler gibi öğeleri görüntülemek için bağımsız olarak işlev görmesidir. Kalan kısım ise kullanıcıların uygulamaları ana ekrana benzer bir en boy oranında çalıştırmasına olanak tanıyor.

Honor Magic V Flip: Çift Ekran Deneyimi ve Gelişmiş Özellikler ile Geliyor

Hatırlatmak gerekirse, geçen yıl piyasaya sürülen Find N3 Flip’in iç ekranı 22:9 en boy oranına sahipken, kapak ekranı 17:9 en boy oranı sunuyordu. Dış ekran, iç ekranın daha uzun en boy oranını taklit edebiliyordu. Bu sayede iki ekran arasında daha yumuşak bir geçiş sağlanıyor ve dahili ekranın en boy oranı için optimize edilen uygulamalar kapak ekranında rahatça çalışabiliyordu. Ancak Find N3 Flip yüksek en-boy oranına sahip bir kapak ekranı sunarken, kamera modülünün altındaki alan kullanılmadı.

Magic V Flip, kapak ekranında çift ekran deneyimi sunarak, büyük kapak ekranlarına sahip diğer flip tarzı katlanabilir telefonlara kıyasla kapak ekranının en iyi şekilde uygulanmasını sağlıyor. Kullanıcıların dış ekranda birçok şey yapmasına olanak tanıdığı için, daha karmaşık görevler veya daha geniş görüntüleme alanları gibi gerçekten gerekli olmadıkça ana ekranı açma ve kullanma ihtiyacını azaltıyor.

Teknik özellikler cephesinde Magic V Flip’in 12 GB RAM, 256 GB / 512 GB / 1 TB depolama seçenekleri, 66W hızlı şarj özelliğine sahip 4.800mAh pil ve OIS destekli 50 megapiksel ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Siyah, beyaz ve pembe tonlarında satılacak. Sınırlı sayıda 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanı sunan bir varyant olacak.

haberdodurga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu