Haber

İddia: Trump yeniden başkan olursa, Elon Musk’ı danışman yapacak

ABD’nin eski başkanı ve kasım ayında düzenlenecek seçimlerde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump’ın, seçimleri kazanması halinde Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ı danışman olarak atayacağı ileri sürüldü. ABD merkezli The Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin Trump’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberde, Trump’ın Musk’ı danışman olarak atamasının gündeme geldiği belirtildi.

‘DAHA RESMİ BİR GÖREV TANIMI DÜŞÜNÜYOR’

Musk’ın halihazırda Trump’a teknoloji konusunda danışmanlık verdiği belirtilirken, ihtimaller dahilindeki görev tanımında henüz somut çerçeve çizilmediği ileri sürüldü. Kasım ayında düzenlenecek başkanlık seçimlerini kazanması halinde Trump’ın, Musk için ‘daha resmi bir görev tanımı’ düşündüğü aktarıldı.

FLORIDA’DA BİR ARAYA GELDİLER

WSJ’nin kaynakları, görüşmelerin ileri aşamalarda olmadığı ve eski başkanın seçimi kazanması halinde bile Musk için resmi bir pozisyon açmayabileceği konusunda uyardı. Haberde, dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk’ın Trump ile mart ayında Florida’da yaptığı görüşme sonrasında ne Trump’ın ne de ABD Başkanı ve Demokratların başkan adayı Joe Biden’ın seçim kampanyasına bağış yapacağını söylediği belirtildi. Musk, gazetenin konuyla ilgili görüş talebine cevap vermedi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

yataganhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu