Haber

İzmir’de kriminal avı: 900 saatlik kamera kayıtları incelenerek yakalandı

İzmir’de kriminal avı: 900 saatlik kamera kayıtları incelenerek yakalandı

900 saatlik görüntüleri inceledikten sonra yakalanan şüphelinin rahat tavrı, pes demesine neden oldu.

İZMİR – İzmir’in Menemen ilçesinde 16 yaşındaki bir kız çocuğunun karıştığı 2 ayrı gasp olayı gerçekleştiren ve araba çalan azılı suçlu, 50’ye yakın kişiden 900’e yakın kayıtlı görüntüyü izleyerek tespit edilmesinin ardından polis ekipleri tarafından yakalandı. kameralar. Ekiplerin izlediği kamera görüntülerinde şüphelinin rahat bir tavır sergilediği dikkat çekti.

İzmir’in Menemen ilçesinde, 2 Ocak’ta Menemen İZBAN yakınlarında 16 yaşındaki kız çocuğunu gasp eden azılı suçluyu yakalamak için 7 Ocak’ta Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir soygun daha gerçekleştiren ve Kasımpaşa Mahallesi’nde doğrudan temas kurarak araç çalan azılı suçlu. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 900 saatlik kamera kayıtları incelendi

Menemen polisinin başlattığı çalışma kapsamında 50’ye yakın kameranın yaklaşık 900 saatlik görüntüleri incelendi ve olayları gerçekleştiren şüphelinin 33 yaşındaki Ferhat S. olduğu belirlendi. Ekipler, 3 adres belirledi. Çeşitli kamera kayıtlarında rahat bir tavır sergilediği görülen şüpheli, savcılığın kararı doğrultusunda kalarak belirlenen adreslerde arama yaptı.

Suç makinesi çıktı

Kişi Yeşilpınar Mahallesi’ndeki bir evde yakalandı. Şüphelinin GBT sorgusunda; Silahla yağma, hırsızlık ve cezaevi firarisi suçlarından 30 yıl 2 ay 25 gün hapis cezasıyla arandığı belirlendi. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan kaçırılan 16 yaşındaki kız çocuğunun diz kapağının kırıldığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

habergolhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu