Haber

Kocaeli’de 3 genç kızın hayatını kaybettiği kazada babanın itirazı üzerine sürücü değişti.

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Ereğli mevkiinde 15 Aralık 2022 tarihinde öğle saatlerinde Ahmet Aydın (42) idaresindeki 77 AAG 563 plakalı tanker 41 K 7664 plakalı hafif ticari araçla çarpışarak şarampole döndü. kavşak

Kazada çocukluk arkadaşları Ayşegül Yılmaz (24), Miray Kesici (20) olay yerinde, Feyza Gökgün (20) ise hastanede hayatını kaybetti.

“Kızım panik atak geçiriyor” diyerek reddetti.

Gözaltına alınan tanker sürücüsü Ahmet Aydın tutuklandı.

Olayın ardından hazırlanan kaza raporunda, Ayşegül Yılmaz’ın babasının ehliyeti olmayan Feyza Gökgün’e ait hafif ticari aracı kullandığı belirtildi.

Feyza Gökgün’ün bu ifadenin kaza raporuna dahil edilmesinin ardından babası Gülhan Gökgün şunları söyledi: “Şu ana kadar seni ön koltukta otururken hiç görmedim. Kızım panik atak geçiriyor”Rapora itiraz etti.

Uzman ‘şoför başkası’ dedi

Ailenin kazaya ilişkin kamera görüntülerini inceleme teklifi savcılık tarafından reddedildi.

Aile, avukatları aracılığıyla Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı’na delil tespiti davası açtı.

Elde edilen görüntülerle hazırlanan bilirkişi raporunda, kaza öncesi araçta bulunan şahısların kıyafetlerinden yola çıkarak aracı kullanan kişinin Miray Kesici olduğu belirlendi.

Babanın itirazı haklı çıktı

Süreci anlatan Gökgün ailesinin avukatı Samed Sırma, şunları söyledi:

Ailemizin ‘Şoför benim kızım değil’ telaffuzuna dair bu iddiaya ağırlık vermek istedik. Ailemiz, ‘Kızımız araba kullanmayı bilmiyor, biz araba kullanırken bile arka koltukta otururdu’ dedi. Babası, ‘Şimdiye kadar ön koltuğa oturduğunu hiç görmedim’ dedi. Kızım panik atak geçiriyor, tutanağın yanlış tutulduğuna kesinlikle inanıyorum, arabayı kızım kullanmıyor’ diyerek savcılıktan kamera kayıtlarını incelemesini istedik. Savcılık, görüntülerin incelenmesi talebini reddetti. Daha sonra açtığımız delil tespit davası ile kamera kayıtlarına ulaştık. Kamera kayıtları gelince savcılık dosyasında sunduk. Kendi gözlemlerimizde dışarıdan araştırdığımızda şoförün Miray Kesici olduğu kanaatine vardık. Savcı, sunduğumuz belgelerle birlikte belgeyi ekspertize gönderdiğinde, kanaatimizce sürücü doğrulanmıştır.

Dava açılacak

Kazaya karışan sürücü konusuna açıklık getirmelerinin kendileri için değerli olduğunu anlatan Sırma, şunları kaydetti: “Başından beri Feyza’nın şoför olmadığına dair savcılığa talepte bulunmamıza rağmen talebimizi doğruladık ve tutanağı bu şekilde değiştirdik. Bunu netleştirmek için önce ailemiz harekete geçmek istedi. Bu duruma açıklık getirdik. Tazminat ve haklarımızı talep etmek için dava sürecini başlatacağız.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu