Haber

Maltepe’de sokak köpeğini tüfekle öldüren zanlının serbest bırakılmasına tepkiler

MALTEPE’de arazi yarışçısı Nihat Keskin’in tamirhanesi çevresinde yaşayan sokak köpeğini tüfekle vurarak öldüren Sadık K.’nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tepkilere neden oldu. Nihat Keskin ve meslektaşı Yasemin Biber Toker, mülkün sahibi gibi davranan Sadık K.’nin kendilerinden yıllarca kira aldığını, pandemi döneminde istediği kira artışını karşılayamadıkları için önce evlerine zarar verdiğini anlattı. otomobil ve atölyeye başvurarak, “Bu konularla ilgili davalarımız devam ediyor ama bu arada sanıyoruz. Olmayan bir şey yaşadık. Masum bir köpeğe ne oldu? Sokakta yaşayan ve küpesi olan bir sokak hayvanıydı” dedi.

16 Kasım Çarşamba günü Maltepe Büyükbakkalköy Mahallesi’nde arazi yarışçısı Nihat Keskin’in tamirhanesi çevresinde yaşayan sokak köpeği, Sadık K. tarafından tüfekle vuruldu. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Şüpheli Sadık K. gözaltına alınırken ağır yaralanan köpek, Maltepe Belediyesi veteriner ekibi tarafından tedavi altına alındı. Yaralı köpek yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Adliyeye sevk edilen Sadık K., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“ARACIMIZ YANMIŞ, ÖZEL MODİFİYELİ ARAÇLARIMIZ HASAR GÖRMÜŞTÜR”

Sadık K.’nin serbest bırakılmasına tepki gösteren Yasemin Biber Toker, “Şu anda zulmün sonuna geldik. Onun kiracısıydık, 6 yıldır kiralıyorduk. Ancak bu süreçte kira zammı istedi.” Pandemi dönemi.Biz buna gücümüz yetmez deyince şiddet başladı.Bu sefer arabalarımıza zarar vermeye başladı.Bu bahislerle ilgili elimizde 6’ya yakın dava belgemiz var.Arabamızı yaktı,özel modifiyeli araçların elektrik tesisatlarını su bastı,kesti. lastikler, atölyemizin sacını kesti.Bu süre zarfında akıl almaz bir şey yaşadık.Masum bir köpeğe ne oldu.Sokak köpeğiydi ama kulağında küpe vardı.o bir sokak hayvanıydı ve köpeğimizin de oyun arkadaşı.Atölyeden köpeğimizle dışarı çıktığında elinde tabanca ile çok net öz görüntüleri bunu gösteriyor,köpeği arkadan tüfekle ateş ederek öldürmüş.İnanın yüksek sesli çığlık sesleri hala kulağımdan geçmiyor haber gelince hızla koştum güvenlik. Polis merkezinde de gerekli önlemleri aldı. Onlar gelmeden önce polis geldi, ardından veterinerler geldi” dedi.

Sadık K.’nin de mülkün sahibi olmadığını öğrendiklerini söyleyen Toker, “Yıllardır kira ödüyoruz, 6 yıla yakın kira sözleşmemiz var. Ancak kendisinin de evi olmadığını öğrendik. ev.İSKİ atık su konusunda bize ceza kesmeye çalıştı çalıştı.Kendisi bu cezayı alınca büyük şok yaşadık.Her şey ondan sonra başladı.O süreçten sonra çok hızlı bir şekilde yıkım olayları başladı.Köpeğin öldürülmesi formun artık tutunacak yeri kalmadı.Hâlâ ücretsiz olması hepimizi korkutuyor.Bundan hemen yanı başımızda “Bir sonraki süreçten korkuyor ve endişeleniyoruz. Çocukları uyarıyoruz. Çalıştaydan geç kalmayın. Geç kalmayın, birbirinizden ayrılmayın” dedi. Atölyede çıkan yangının ilk olarak elektrik kontağından çıktığının belirlendiğini, Sadık K.’den şüphelenmediklerini belirterek, “Metal saclar çıkınca ve arabamızın lastikleri kesilmeye başlandı aracımızın elektrik tesisatını kesip hortumla doldurdular. Yanma hikayesi de bununla bağlantılı. Ama doğal olarak o zaman buraya kamera koymadık çünkü burada kayıt yoktu. Sonraki kabahatleri işlerken kamera koyduk. Elimizde kamera kaydı olmasına gerek yok. Daha öncekilere bakarak bu hatanın yapıldığını anlıyoruz” dedi.

“GERÇEKTEN ARKADAŞ BİR KÖPEK OLDU” Öte yandan öldürülen köpeğin cinsinin pitbull’a benzetilmeye çalışıldığını belirten atölye sahibi Nihat Keskin, “Pitbull ile alakası yok. gerçekten uysal bir köpekti.Bunu çarpıtıyorlar.Bizim köpeklerimizle birlikte oyuncu bir köpekti.Burada yırtıcı bir tarafı yoktu.Aslında hayvanımız çoktu.Yaban ördeği ve kaz da var.Bizde de var. derede besleyin saldırsalar onlara da saldırırlar ben onların da salıverildiğine inanamıyorum çünkü burada bir canlı katledildi biz türk yargısına da güveniyoruz bu işin böyle kalmayacağına inanıyoruz Biz de “Biz bu adama yıllarca kira ödedik. Aslında bizi yıllarca kandırdı. Burası da onun yeri değil. Mülk sahibinin de bundan haberi yok. Yerinin başkasına kiraya verildiğini bilmiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu