Haber

ÖLÜM YERİNDE EBRAR ENKAZINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremde yıkılan Ebrar Sitesi’nin enkazında kalan Neslihan Kılıç (29) depremden 258 saat sonra kurtarılırken, ekipler enkazda kalan insanlara ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin 12. gününde 320 dairenin bulunduğu 12 bloktan 8’inin yıkıldığı Ebrar Sitesi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı 250’yi geçti. Şazibey Mahallesi İsa Yusuf Alptekin Bulvarı’nda bulunan Ebrar Sitesi’nde En fazla can kaybı Kahramanmaraş’ta yaşandı, Z Blok’ta enkaz kaldırma çalışması sırasında iş makinesi operatörü Adnan Eşin Neslihan Kılıç’ı fark edince arama kurtarma ekipleri çalışma yaptı. . Neslihan Kılıç, depremden 258 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Neslihan Kılıç tedaviye alındı. Neslihan Kılıç’ın eşi Serdar Kılıç, kızları Azra ve Alya Dua enkaz altında.

Neslihan Kılıç’ın 258 saat sonra kurtarılmasının ardından umutların yeşerdiği Ebrar Sitesi’nde ekiplerin bir mucizeye imza atmak için yoğun çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleri vinçlerle kaldırılan beton blokların altını sık sık denetliyor. Tarlada çalışan iş makineleri de hassas bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

cavdirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu