Teknoloji

OnePlus’tan Ace 3V’nin İşlemcisini Doğruladı

OnePlus Ace 3V hakkındaki sızıntı bilgiler aylardır gündemde dolaşmaya devam ediyor. Hep sızıntıların ortak noktası, ürünün Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 işlemciyle sahip olacağıydı. Bu zamana kadar sadece bir söylentiden ibaret olan bu sızıntı bilgi, sonunda OnePlus şirketinin Weibo hesabından yapılan paylaşımla doğrulanmış oldu.

Yer alan paylaşımda, Ace 3V modelinin kalbinde Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 işlemcinin yer alacağı dışında başka bir bilginin yer almaması beklentileri karşılayamadı. Bu paylaşım ile OnePlus’ın yeni Nord cihazının da Snapdragon 7+ Gen 3 işlemci taşıyacağı söyleniyor. Ace 3V modelinin Çin dışında Nord 4 veya Nord 5 ismiyle satılması düşünülüyor.

Bu nokta itibarıyla Çin’de 4 rakamının uğursuz olarak nitelendirildiği ve bu sebeple Çinli şirketlerin cihazlarında 4 rakamına yer vermekten kaçındığını belirtelim. Ayrıca Snapdragon 7+ Gen 3 işlemci için henüz resmi duyuru yapılmadı. Qualcomm yeni işlemcisini 18 Mart tarihinde tanıtmayı planlıyor.

OnePlus Ace 3V Modeli Çin Dışına Küçük Değişikliklerle Açılacak

Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan OnePlus Ace 2V, Çin ülkesi dışına ufak tefek modifikasyonlarla ve OnePlus Nord 3 adıyla açılımı gerçekleşmişti. OnePlus’ın bu stratejiyi değiştirmesi henüz düşünülmüyor. Uluslararası stratejiyle alakalı yeni bilgilerin resmi duyurunun ardından paylaşılacağı belirtiliyor. Ancak henüz OnePlus şirketinden bir ipucu bulunmuyor.

OnePlus’ın Weibo paylaşımında yer alana göre; Snapdragon 7+ Gen 3, Snapdragon 8 Gen 3 ile aynı çekirdek avantajlarına sahip olacak. 4 nm tasarımı ile üretilen iki işlemci, aynı mimariyi paylaştığı anlaşılıyor. Ana çekirdek görevini yine Cortex-X4 üstlendiğini belirtmekte fayda var.

posofajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu