Haber

Özgür Özel: Türkiye’de kazandığımız büyükşehirleri çoğaltmalıyız

KAMERA: DURSUN ALKAYA

CHP Küme Lideri ve Genel Lider Adayı Özgür Özel, CHP Mersin İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette; ” Türkiye Kazandığımız büyükşehirleri çoğaltmamız lazım. Bu nedenle tüm partilerimizin, bize oy veren tüm seçmenlerin dayanışma içinde, el ele, omuz omuza durmaları, heyecan duymaları, bu heyecanı sokaklara taşımaları, bu heyecanı sokaklara taşımaları son derece değerlidir. Bu heyecan diğer seçmenlere de yansıdı. Böyle bir değişimi, heyecanı ve coşkuyu yaşamak için tüm Türkiye Sizi ve beni 4-5 Kasım’da Ankara’da yapılacak büyük değişim kongresine davet ediyorum. Değerli CHP’liler, ‘CHP’lilerin askeri delegeleri var, o delegeler kendilerine ne söylenirse onu yaparlar’ saçmalığına inanmayın. Evet, CHP’de askeri delegeler var; “Bu delegeler Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleridir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Başkan Adayı Özgür Özel, bugün Hatay ve Osmaniye’nin ardından Mersin’i ziyaret etti. Özel’e Küme Başkan Yardımcısı Ali Uzman Başarır, Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen eşlik etti. Özel’in CHP Mersin İl Başkanlığı’ndaki konuşmasından satırbaşları şöyle:

“DEĞİŞİME İNANÇ HER GÜN KARTOPU GİBİ BÜYÜYOR”

“Sevgili liderimizin ve il yönetiminin seçildiği, mükemmel bir salondaki il kongremizde hep bir aradaydık. Katıldığım dördüncü kongreydi. O kongrede birlikte çizdiğimiz yolu uzun uzun konuştuk. Niyetimizi, ilhamımızı nereden aldığımızı, nereye gitmek istediğimizi, bunu nasıl yapacağımızı her geçen gün… Değişime ve gelecek güzel günlere olan inanç her geçen gün kartopu gibi büyüyor. Türkiye Partinin genel başkanıyla rekabet edebilen, daha iyi yönettiğini iddia eden kadroların birden fazla ırkla genel başkanlığa aday olabileceğini, partide parti içi demokrasinin var olabileceğini gösteren tek örnektir. Diğer partilerdeki tek adam rejimi. Partimizle gurur duyuyorum, seninle gurur duyuyorum.

“Birileri istiyor diye CHP’de arbede çıkmaz”

Bizler CHP’liler olarak tarihimizin gerçeklerini tekrarlayacağız, hatalardan ders alacağız, dünyadaki siyasi akrabalarımızdan güzel örnekleri özümseyecek ve sol rüzgarlara direneceğiz. Türkiye 2017 yılında da yine yapacağız ve diğer siyasi partilerden farklı olarak emeğin ve emekçinin yanında yer alıyoruz; Beyaz, mavi ve gri yakalı işçilerin, çiftçilerin, narenciye üreticilerinin, esnafın, emeklilerin, işçilerin ve gençlerin haklarını savunan sol, sosyal demokrat bir parti olarak buradayız, yollardayız, Anadolu’da, Trakya’da, omuzdayız. omuz omuza, her zaman birlikte. İlk olarak 4-5 Kasım’da CHP’de Cumhuriyet Bayramı’nı yaşayacağız. Kim ne derse desin kötü sözler duyduk ama kötü söz söylemedik. İftirayı duyduk ama kimseye cevap vermedik. Birileri istiyor diye CHP’de çatışma yaşanmaz.

EVET CHP’DE ASKERİ DELEGELER VAR; O DELEGELER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ASKERLERİDİR”

Mersin’de yapılacak yerel seçimlerde de bu başarıyı yakalayıp aşmayı umuyoruz. Türkiye Kazandığımız büyükşehirleri çoğaltmamız lazım. Bu nedenle tüm partilerimizin, bize oy veren tüm seçmenlerin dayanışma içinde, el ele, omuz omuza durmaları, heyecan duymaları, bu heyecanı sokaklara taşımaları, bu heyecanı sokaklara taşımaları son derece değerlidir. Bu heyecan diğer seçmenlere de yansıdı. Böyle bir değişimi, heyecanı ve coşkuyu yaşamak için tüm Türkiye Sizi ve beni 4-5 Kasım’da Ankara’da yapılacak büyük değişim kongresine davet ediyorum. Değerli CHP’liler, ‘CHP’lilerin askeri delegeleri var, o delegeler kendilerine ne söylenirse onu yaparlar’ saçmalığına inanmayın. Evet, CHP’de askeri delegeler var; O delegeler Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleridir.

GELECEK İÇİN SİZE SAF PARTİLERARASI DEMOKRASİ SÖZ VERİYORUM”

Değerli delegeler, Ankara’ya gelmeden önce aklı ve vicdanına güvendiğiniz herkesle konuşun. Gelecek yüzyılda bu partinin kaderini değiştirin. Biz iktidar olalım, bundan sonra kazanalım, Cumhuriyet kazansın, CHP kazansın, Türkiye kazansın. Size, sizinle birlikte koşan, ter döken, gücünü örgütten alan, örgüte güç veren bir genel lider ve bir karargah vaad ediyorum. Size bundan sonra saf parti içi demokrasi sözü veriyorum. Sözün, kararın ve yetkinin kuruma ait olduğu ve asla taviz verilmediği her alanda önceliklidir. oy Söz veriyorum. “Genç takımlara ve kadın üyelerimize her seçimde eşit temsil sözü veriyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

ezine-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu