Ekonomi

SEC’in geçici yasaklama emri Binance.US’un operasyonlarını sonlandırabilir

Küresel kripto borsasının ABD kolu, Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) Binance.US’un fonlarını dondurma girişiminin “acımasız ve son derece külfetli” bir hareket olduğunu savundu.

Şirket tarafından Pazartesi günü yayınlanan teklifte şu ifadeler yer aldı:

BAM Trading Services, Binance.US’nin arkasındaki holdingdir. SEC’e göre, bu holding Binancekurucusu Changpeng “CZ” Zhaoilgili.

Binance.US avukatları Pazartesi günkü dosyalamada fonların dondurulacağını söyledi “Öncelikle BAM’ın müşterilerine zarar vereceğini, BAM’ın operasyonlarına devam edemeyeceğini ve bu durumda BAM’ın kendini savunamayacağını” bildirildi. Fonlar dondurulursa çalışanlara, satıcılara veya diğer taraflara ödeme yapamayacaklarını ve hatta teknolojiyi koruyamayacaklarını gösterdi.

Bunun yerine Binance.US alternatif bir çözüm önerdi. Teklife göre, tüm varlıklar BAM Trading’in “mülkiyetine, gözetimine ve kontrolüne” emanet edilecek ve Zhao haricinde Binance.US çalışanları dışında hiç kimse tarafından erişilemeyecek.

Teklife göre şirket çalışanlarına ve tüccarlara ödeme yapılabilecek ancak herhangi bir Binance kurumuna ödeme yapılmayacaktır.

Menkul kıymetler kuralları ve Binance Global dava belgesi, Binance.US’nin herhangi bir rastgele menkul kıymet satışı yapmadığına ve şirketin Binance Global ile hiçbir ilgisi olmadığına dair savunmalar da içeriyordu.

SEC, BNB’nin Binance.US platformunda yönetim kurulu kararı çerçevesinde kayıtsız menkul kıymet olarak belirlediği tek varlık olmasına rağmen, şirketin BNB’yi bir yatırım sözleşmesi adı altında sattığını kanıtlayamadı.

Dosya ayrıca, Mayıs 2021’deki Kongre öncesinde kripto para birimleri için keyfi bir düzenleyici çerçeve olmadığını söyleyen SEC Lideri Gary Gensler’den bir alıntı da içeriyordu.

Dosyada şu terimler kullanıldı:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

sandikli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu