Ekonomi

Şehir diken üstünde! Naci Görür’den ‘Adana’ açıklaması

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgedeki sismik hareketlilik devam ederken, uzmanların Bingöl ve Adana gibi şehirlerde ‘deprem’ riski olduğuna dair uyarıları sürüyor.

“Deprem” endişesinin yaşandığı illerden biri olan Adana ile ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür’den yeni bir açıklama geldi.

Twitter hesabından bir gönderi paylaşan Görer, “Arkadaşlar bize hep Adana soruluyor. Maraş depremlerinden sonra Anadolu, DAF/ÖD fayı boyunca 3.5-7.0 m güney/güneybatıya kaydığında, yerbilimciler doğal olarak Adana Havzası ve Kıbrıs konusunda biraz tedirgin oluyorlar. Biraz dikkatli. Hepsi bu. Sevgilerle”söz konusu.

Daha önce uyarmıştı.

prof. Görer, bir önceki paylaşımında Adana’ya dikkat çekerek, “Arkadaşlar Hatay’da 6.4 ve daha küçük depremler oldu. Maraş depremlerinden sonra Hatay ve Adana’da da bu büyüklükte depremler bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız açıkladık. Maraş’ta oldu. Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatli olun.Bu uyarılar bölgedeki gerginliğin aktarılmasına dayanmaktadır.Aynı şekilde Malatya civarındaki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan faylarında da emsal teşkil eden nedenlerle dikkatli olunmalıdır. halkımız dikkatli olsun, sevgiyle.”dedi.

haber-tarsus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu