Ekonomi

SocialFi meme coin’lere meydan okuyor

Meme coin’ler hızla büyümesine rağmen SocialFi platformları bu yükseliş trendini hızla yakalıyor ve hatta zaman zaman geride bırakarak son zamanlarda piyasanın büyük ilgisini çekiyor. Bitget Wallet COO’su Alvin Kan, SocialFi ve meme token’lar arasındaki benzersiz ilişki hakkında bilgi vererek adil arz, tabandan gelen çabalar, topluluk odaklı yaklaşımlar ve kültürdeki benzerliklerine dikkat çekerek bu konuya ağırlık veriyor.

Token dağıtımı açısından SocialFi, meme coin’lerden farklı olmayan stratejiler kullanır. Örneğin, DEGEN token’ları ön madenciliğe tabi değildir ve toplam arzın %15’i, dört yıl boyunca ekosistem gelişimi için tahsis edilmiştir. Geri kalan kısım daha sonra, meme coin dağıtımlarında bulunan benzer uygulamaları yansıtan airdrop’lar ve likidite teşvikleri yoluyla dağıtılır.

Bununla birlikte SocialFi platformları, meme coin’lerden daha işlevsel uygulamalar sunma eğilimindedir ve bu da potansiyel olarak hedef kitlelerini daraltabilir. Friend.Tech’in SocialFi token’ı buna bir örnek. Bu token, yalnızca benzersiz uygulamalara sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda ikinci iterasyonunda “Club” gibi ilgi çekici unsurlar da sunarak kullanıcılara artan katılım seviyeleri ve mücadeleler sunar. Bu karmaşıklık, kullanıcı katılımını artırsa da hedef kitlesinin genişliğini de kısıtlayabilir.

Bu yıl Bitget Wallet, meme coin’ler tarafından belirlenen trendlerden ustalıkla faydalanarak yeni özellikler ve etkinlikler sundu ve meme coin işlemleri için desteğini güçlendirdi. Bu, popüler blokzincirlerle hızlı entegrasyonları ve yeni meme coin’lerin hızlı eklenmesi ve gelişmiş swap işlem yetenekleri ile karakterize edilen kapsamlı ekosistem desteğini içerir. Kendi meme coin’i MOEW’in lansmanı ve çeşitli meme temalı etkinliklerle Bitget Wallet, kendisini meme coin alanında bir öncü olarak konumlandırıyor.

Alvin, son endüstri döngüsünde DEX’lerin büyümesinin meme coin işlemleri için sağlam bir temel oluşturduğunu belirtiyor.

“Sektör, sermaye merkezli olmaktan toplum odaklı olmaya doğru kayarak önemli bir geçişe işaret etti. Bu yıl piyasa sürekli olarak bitcoin ETF’leri dönemini takip edecek bir sonraki ana akım anlatı arayışındaydı. Meme coin’ler başarılı bir aday olduklarını kanıtladı ve kendilerini mevcut boğa piyasasında kilit bir odak alanı olarak konumlandırdı.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

elbeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu