Haber

Son dakika! Ankara Kocatepe Camii’ndeki silahlı saldırıyla ilgili iki kişi gözaltına alındı

Ankara’nın en büyük camilerinden biri olarak gösterilen Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler sosyal medyada ve kamuoyunda tepkilere neden oldu. Sert eleştirilerin ardından filmi çeken yönetmenler Bilal Kısa ve Ezgi C. bu sabah gözaltına alınırken soruşturma başlatıldı.

“KARŞITLIK BÜYÜSÜ” BAŞLIĞI İLE PAYLAŞILDI

Ankara’da Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler infial yarattı. Kısa bir t-shirt ile eteğini yukarı çeken model, boynunda aksesuar olarak başörtüsü, kep ve tespih kullanmış, dua hareketleriyle poz vermişti. Yakalanan görüntüler de “Zıtlıkların büyüsü” başlığıyla paylaşıldı.

KISA SÜREDE KİMLİKLERİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocatepe Camii’nde uygunsuz kıyafetle fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında fotoğrafları çekilen kadının kimliğinin belirlendiğini bildirdi.

“RESMİ GÖRÜNTÜLER”

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde Kocatepe Camii’nde çekilip sosyal medyada paylaşıldığı anlaşılan görüntüler hakkında valiliğimizce ismen ve idari soruşturma ve soruşturma başlatıldı” denildi. Cami sevdasını ve sorumlularını rencide etmek.” Başsavcılıktan yapılan açıklamada, camide çekilen fotoğraflara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesine yer verildi. Haberde, “halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılama” hatasından re’sen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

o özür diledi

Yansımaların ardından çekimin yönetmeni Bilal Gabra Kısa sosyal medya hesabından özür dileyerek şu sözleri paylaştı; Kocatepe Camii’ndeki çalışmamın amacından çok saptığını ve yanlış yerlere götürüldüğünü üzülerek izliyorum. Amacım caminin bariz bir bölümünün ön yargılarını kırarak huzur bulabilecekleri yerin cami olduğunu göstermek iken, ihanete varan suçlamaları görmek beni ve ailemi endişelendiriyor. Keşke böyle olmasaydı. Kırdığım ve yanlış anladığım herkesten özür dilerim. Tüm saygımla…

kaynarcaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu