Haber

Süleyman Soylu’nun “Taziyesini Kabul Etmiyoruz” Dediği ABD’den Yeni Açıklama

ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı “ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ açıklamasına cevap vererek “ABD, NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir”dedi.

Süleyman Soylu: “Amerika’nın taziye mesajını katilin olay yerine ilk gelenlerden birisi olduğu gibi değerlendirmenin esas olduğunu düşünüyorum”

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ABD’ye reaksiyon göstermişti. Soylu, ‘Bugün Amerika tarafından yapılan taziye mesajını da katilin olay yerine ilk gelenlerden birisi olduğu gibi değerlendirmenin esas olduğunu ben düşünüyorum ve bu mesajın da karşılığı çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ sözünü kullanmıştı.

ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsünden açıklama geldi

T24’ün haberine nazaran; Süleyman Soylu’nun bu açıklamalarına karşılık veren ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü ”Amerika Birleşik Devletleri, terörün her biçimini kesin olarak kınamakta ve bedelli NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir’ diyerek cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu