Haber

TİP Muğla Milletvekili Adayı Aslantuğ: ‘Onur mücadelesi devreye giriyor’

ESMA TURAN

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ, “Hala her şey normalmiş gibi izin istiyorlar, yetki istiyorlar ve devam etmek istiyorlar. Nedeni nedir? Bir nevi sömürüye, kiraya vermeye varan bir zihniyetle karşı karşıyayız. arama ve soygun.” Çok büyük ayıplar yaşıyoruz. Çok fazla baskı ve istismardan geçiyoruz ve burada siyaset değil, onur mücadelesi devreye giriyor. Bunun adı siyaset değil, bu başka bir şey” dedi.

Türkiye Personel Partisi (TİP) Muğla milletvekili adayları Mehmet Aslantuğ, Sevinç Tuncer Güngüt, Osman Gülgün, Mehmet Yapan ve Füsun Ünlüsoy basın mensuplarıyla bir araya geldi. TİP Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu dönemin öyle bir hassasiyeti var ki. Muğla özelinde konuşuyoruz. Kaz Dağları’nda ve Karadeniz’de turizmin olası ihtiyaçlarını aşan bir kuşatma çevre felaketine dönüşüyor. Nüfus ve göç sorunu büyük şehirleri etkisi altına almış durumda. Büyük tarımda boşluklar oluşuyor, ülke kendini besleyemez hale geldi, mutfakta çıkan yangına kayıtsız kalıyor, 21 yıllık iktidardan sonra ekonomik bilgiler çok kötü göstergelere evrildi, bunu revize etmeliydik. uzun zaman önce bu travmayla karşılaştık, yüz yüze bırakıldık.

Öte yandan tepeden konuşan, oy bekleyen, oy isteyen, 21 yıldır bizimle yaşamamış gibi cümleler kuran garip bir psikoloji ile karşı karşıyayız.

“ÜLKENİN 60 MİLYONU AÇLIKLA YOKSULLUK ARASINDAKİ SINAVDAN GEÇİYOR”

Neden TİP; çünkü birçok başlık altında yeniden sosyal devlet inşa etmek için. Yani çocuğunu okula gönderemeyen, neredeyse anaokuluna gönderemeyen ama anne olmak isteyen ama muasır medeniyet seviyesinde kadının yerini arayan anneler, yuva bulamıyor. çocuklarını ücretsiz gönderebiliyorlar, ev hanımı ve anne olarak kendilerini övmeye çalışıyorlar, bu bir hak ihlalidir.

Normal bir süreçten geçmiyoruz. Ülke nüfusunun 60 milyonu açlık ve yoksulluk içinde bir imtihanla karşı karşıya kaldı. Tüm bu maddeleri yükseltebilir ve konuşabiliriz. İktidar zihniyeti ise bir ruhsatın, bir sorumluluğun, sanki hiçbir şey olmamış gibi devralıp devrettiği yerden yeniden devredileceğini, onlarsız olamayacağını bize göstermeye çalışıyor. O kadar ganimet yok.

Hala izin istiyorlar, yetki istiyorlar ve her şey normalmiş gibi devam etmek istiyorlar. Sebebi nedir? İstismara, rantçılığa, soyguna varan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Sayın Kemal’in bahsettiği ve Başkanımız Sayın Erkan’ın da bahsettiği; Büyük bir utanç yaşıyoruz. Çok fazla baskı ve istismardan geçiyoruz ve burada siyaset yerine haysiyet çabası devreye giriyor. Bunun adı siyaset değil, başka bir şey.”

“MUHTEŞEM BİR HASSASİYET GÖSTERİYORLAR”

Aslantuğ, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın Millet Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yaptığı çağrı ile İnce’nin “Sen çık oradan, ben de oradan çıkayım” yanıtı aynı şey mi? Bakalım aynı şey mi? Bu bir şaka. Öneri, Doğu kurnazlığını içerir. Bu, suyu bulandırma ve balık tutma halidir.” TİP’in baraj sorunu tezlerine yanıt veren Aslantuğ, şunları söyledi:

“Gerçekten bir can kaybı yok. Bu nedenle kaygılarla inşa edilmeye çalışılan bir yöntem haline geldi. Neticede bütün bunlar demokratik haklar. Madem sıradan hizmet eden bir anlayışla karşı karşıya değiliz. politika, bu durumun yarattığı baskı bazı ilişkiler üretiyor.bu ilişkilerin hiçbir haklı gerekçesi yok, oradan çıkar elde edilmek isteniyor.doğru okumak ve doğruyu aktarmak lazım.TİP, Kemal Bey’i desteklediğini açıkladı. Saray rejimine son vermek için, kendi iddiasını da ortaya koydu, “Kılıçdaroğlu’na 1 oy, TİP’e 1 oy”. Hiçbir bölgede, ne müttefik unsurları için, ne de diğer ittifaklar, Millet İttifakı vb. , orada demokrasinin yeniden tesisi için, TBMM’nin yetkileri devralması ve Türkiye’nin önünü açması için zaten.Büyük bir hassasiyet gösterdiler.Sorumluluklarını gösterdiler.Görüyoruz ki burada kimsede olma hissi yok. milletvekili olarak seçilir ve Meclis’te kendi geleceğini inşa eder.”

“AMA ARKADAŞLARLA BU SORUNLARI ÇÖZEBİLİRİZ”

Milletvekili adayı Neşe Tuncer Güngüt, “Çok farklı bir deneyim yaşıyoruz. İnsanların ‘Artık yeter’ dediği noktayı pazarda, esnaf veya sanayi ziyaretlerinde görüyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.

Milletvekili adayı Osman Gülgün, “Kendime göre keyifli bir hayatım oldu ama gün o gün değil, ülkemizin çıkmaza girdiği inancıyla bana siyasetin içinde bir formda olmak gerektiğini söyledi. “Bu amaçla yola çıktım. Ülkemizde sorunlar diz boyu her alanda. Tarımda, eğitimde, hayvancılıkta. Özgürlükler alanında bağımsızlık, özgürlükler alanında bağımsızlık konusunda her alanda büyük sorunlar yaşanıyor. Ancak arkadaşlarla arkadaşlarla birlikte bu sorunları çözebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

“MUĞLA’DAN 80 BİN OY ALDIĞIMIZDA BİR MİLLETVEKİLİ TAHLİYE EDERİZ”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yaptığı çağrıyı ve İnce’nin yanıtını Gülgün, şöyle değerlendirdi:

“Önceliğimiz artık bu düzenlemeye son vermektir. Bunun için toplumun tüm katmanlarının sorumluluk alması gerekir. Genel Başkanımızın açıklaması da bu noktadan kaynaklanmaktadır. Cumhurbaşkanlığı’nda ilk turda Sayın Kemal’in seçimi kazandığına dair bir açıklamadır. İşçi Partisi’nin veya Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı’nın kişisel çıkarı yoktur, söz konusu ülke ve milletin çıkarıdır. Ancak Muharrem Bey’in verdiği cevap, ‘Çıkayım buradan. Orada da bireysel bir hesaplaşma vardır.”

TİP’in baraj sorunu olduğu iddialarına da yanıt veren Gülgün, “Bize verilen oylar hiçbir şekilde boşa gitmeyecek. Bunun sonuçlarını sahada görüyoruz. Muğla’dan 80 bin oy aldığımızda biz de bu oyları alıyoruz.” milletvekili atayacak durumdayız.Umarım yanılmayız” dedi.

“Bizden alınan HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ İÇİN PARLAMENTO’DA OLACAĞIZ”

Milletvekili adayı Mehmet Yapıcı, “Çok güzel deneyimler yaşadığım bir süreçten geçtim diyebilirim. Sabah erkenden kalkıp yola çıkmak için heyecanla yanıp tutuştuğumuz bir seçim sürecinden geçiyoruz. memleketle ilgili düşünceleri, düşünceleri, düşünceleri ve kaygıları hızla değişen bir grup insan.Duyguda buluşan yoldaşların yanında olmaktan mutluluk duyuyorum ve her sabah bu heyecanla yola çıkıyorum.”

Milletvekili adayı Füsun Ünlüsoy ise, “Kişisel ve toplumsal muhalefetimizi Meclis’e taşımak istiyoruz. Ezilen kadınların, marjinalleştirilenlerin, mağdur edilenlerin sesi olarak ‘TİP sizin sesinizdir’ demiyoruz. ‘ boşuna. Biz elimizden alınan hak ve özgürlüklerimizi geri almak istiyoruz.”Biz olmak için buradayız” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberkucukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu