Haber

Trump Cumhuriyetçi rakiplerini yendi

Cumhuriyetçi Parti’de yapılacak 2024 Başkanlık ön seçimleri için yapılan ankette, eski ABD Başkanı Donald Trump adaylar arasında yüzde 52 destekle önde çıktı.

CNN’in son anketi, Trump’ın kendisine yönelik eyalet ve federal suçlamalara rağmen Cumhuriyetçiler arasında popüler olmaya devam ettiğini gösterdi.

Ankete göre Trump, en yakın takipçisi Florida Valisi Ron DeSantis’ten 34 puan daha fazla oy aldı ve yüzde 52 ile Cumhuriyetçi lider adaylarının ortasında açık ara birincilikten vazgeçmedi. DeSantis yüzde 18’de kaldı.

Eski Lider Yardımcısı Mike Pence ve ABD’nin Birleşmiş Milletler eski Temsilcisi Nikki Haley yüzde 7 oyla DeSantis, yüzde 6 oyla işadamı Vivek Ramaswamy, yüzde 3 oyla Güney Carolina Senatörü Tim Scott, yüzde 2 oyla eski New Jersey Valisi Chris Christie ve diğer adaylar geldi. yüzde 1 oy aldı.

Ankete katılanların yüzde 43’ü Trump’ı “kesinlikle” destekleyeceğini söylerken, yüzde 61’i eski başkanın 2024 seçimlerinde Cumhuriyetçi parti lideri olarak aday olacağına “çok muhtemel” inandığını söyledi.

Kendisi, yanıt verenlerin birden fazla Trump’la karşı karşıya kalan suçlamaların onun başkan olarak hizmet etme yeteneğiyle ilgili olmadığını hissettiğini, ancak bu suçlamaların Trump’ın uygunluğu üzerinde yaratacağı etki konusunda önemli bir endişe duymadığını söyledi.

Ankete katılanların yalnızca yüzde 16’sı, 6 Ocak’taki Kongre baskınındaki rolü nedeniyle ön seçimlerde asla Trump’a oy vermeyeceklerini vurguladı.

CNN anketi, 25-31 Ağustos tarihleri ​​arasında oy vermek için kayıtlı 784 Cumhuriyetçi ve Cumhuriyetçi eğilimli bağımsızdan oluşan ulusal düzeyde 1503 yetişkin arasında gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)

haberelmadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu