Haber

Vespa ve Disney, Disney Mickey Mouse Sürümü ile 100. yıl dönümünü kutluyor

Vespa ve Disney, Disney’in 100. yılını sınırlı sayıda üretilecek olan Vespa’nın Disney Mickey Mouse Edition adlı özel bir modeliyle kutluyor.

Disney’in Vespa imzalı Mickey Mouse Sürümü, daha önce Disney ve Pixar’ın animasyon başyapıtı olan Luca’nın fantastik maceralarında hayalleri gerçeğe dönüştürdü. Disney’in 100. yıl kutlamaları kapsamında yollara çıkacak olan Disney Mickey Mouse Edition by Vespa, Ağustos ayı itibarıyla Türkiye’de satışa çıkacak.

Bu ikonik iş birliğinin bir parçası olarak Vespa Primavera, 50, 125 ve 150 cc motor seçenekleri ve siyah, kırmızı, beyaz ve sarıdan oluşan gövdesiyle yollara çıkıyor. Bu renkler Walt Disney’in ünlü Mickey Mouse karakterinde yıllardır kullanılmaktadır. Sarı tekerlekler ve ön çamurluk, Mickey Mouse’un ayakkabılarını anımsatırken, siyah aynalar yuvarlak kulaklarını simgeliyor. Karakterin siluetini özetleyen grafik desen, scooter’ın ön tarafını ve her iki tarafını süslüyor. Ana gövde siyah iken ayaklıklarda ve ön göğüs detayında da Mickey Mouse’un kırmızı şortu kullanılmış. Ayrıca hem koltukta hem de ön kaportada Mickey Mouse imzası dikkat çekiyor. Vespa’nın Disney Mickey Mouse Sürümü, modelle uyumlu çarpıcı renklerde bir kaskla da satın alınabiliyor.

Piaggio Group Strateji, Eserler ve Yenilikler Direktörü Michele Colaninno şunları söyledi: “Rüyalar, en zor zamanlarda bile geleceğe iyimser bakmamızı sağlıyor. Disney’in 100. yılını Vespa gibi ölümsüz bir ikonla kutlamak çok anlamlı. Micky Mouse, Vespa gibi her zaman yaratıcılık, hayal gücü, dikkatsizlik ve eğlenceyle övünen bir ikon olmuştur. “Herkesin hayal gücünü özgürce ifade etmesine izin verirken, iki tarihi şirketin ortak bir kutlamasını temsil ediyor.”

>

“Tıpkı Mickey Mouse gibi, Vespa da kültürel bir ikon. Eğlenceli bir macera duygusu uyandırır ve zamansız hikaye anlatımımızı yansıtarak birlikte mükemmel kombinasyonu yaratır. Disney Tüketici Ürünleri, Oyunlar ve EMEA Yayıncılıktan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Claire Terry, 100. yıldönümümüzde hayranlarımıza ikonik scooter’ın bu versiyonunu sunarken, Mickey’nin cazibesini ve kişiliğini insanların gitmek istediği her yere götürmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

haber-devrekani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu