Teknoloji

Android Telefonunuzda Yavaş İnterneti Hızlandırmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Dizi veya film izlerken sürekli donma yaşıyorsanız, duraklayıp yüklenmesini bekliyorsanız ve yine de dolmuyorsa, 1GB boyutunda bir belgeyi indirmek için 1 saatten fazla bekliyorsanız işte çözüm. Sizler için interneti hızlandırmanın yollarını araştırdık. Detaylar ?

Kaynak:https://www.slashgear.com/1363521/how…

Uçak modunu açma ve kapatma

Bu noktada uçak modunu açıp kapatmanın etkili olduğu kanıtlandı. Bu modu kapattığınızda, telefonunuz cihazınızdaki tüm kablosuz bağlantıları devre dışı bırakır ve tekrar açtığınızda, Bluetooth ve Wi-Fi’nizin yanı sıra hücresel ağınıza da bağlanmaya devam eder. Bu, sizi mevcut en uygun baz istasyonuna otomatik olarak bağlayarak bulunduğunuz yerde daha hızlı bir internet bağlantısı sağlar. Uçak modunu tekrar açıp kapatmak için ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırarak Android cihazınızın Durum Çubuğuna erişin. Orada bir uçağın temsil ettiği bir simge bulacaksınız. Uçak modunu açmak için bu simgeye dokunun ve tekrar kapatmadan önce yaklaşık 10 ila 20 saniye bekleyin.

Önbelleği temizleyin ve açık sekmeleri ve uygulamaları kapatın

Aşırı sayıda etkin tarayıcı sekmesi ve uygulamasına sahip olmak, veri ağınız ve telefonunuz üzerinde de yoğun bir yük oluşturarak internet hızının ve cihaz performansının düşmesine neden olabilir. Android cihazınızdaki önbelleği temizlemek için yapmanız gerekenler:

Tarayıcıdan çıkın. Uygulama simgesini basılı tutun. Uygulama Bilgileri’ni seçin. Aşağı kaydırın ve Verileri Temizle’ye dokunun.

APN ayarlarınızı değiştirin ve ağ ayarlarınızı sıfırlayın

Android cihazınızda APN ayarlarına erişmek ve bunları düzenlemek için cihaz ayarlarına gidin. APN ayarlarını bulmak için ekranın üst kısmındaki arama kutusunu kullanın. Gerçek APN ayarlarını almak için operatörünüzle iletişime geçin veya web sitesini kontrol edin. Operatörünüz tarafından sağlanan APN ayarlarını girin. Android telefonunuzda yavaş internetle uğraşırken öncelikli çözümlerden biri ağ ayarlarınızı sıfırlamaktır. Telefonunuzda şunları yapmanız gerekir: Ayarlar’ı açın. Aşağı kaydırın ve Sistem’e dokunun. Sıfırlama seçeneklerine dokunun. Wi-Fi, Taşınabilir ve Bluetooth’u Sıfırla’yı seçin. İşlemi tamamlamak için ayarları sıfırla seçeneğine dokunun.

Bu işlem Wi-Fi, taşınabilir Veri ve Bluetooth ayarları dahil tüm ağ yapılandırmalarını geri yükleyecektir. Android’deki ayar menülerinin tam adlarının ve konumlarının üreticiler arasında farklılık gösterdiğini unutmayın. Örneğin Galaxy telefonlarda Sıfırlama menüsü ‘Wi-Fi, Taşınabilir ve Bluetooth’u Sıfırla’ yerine ‘Ağ ayarlarını sıfırla’ olarak listeleniyor.

Veri tasarrufu modunu devre dışı bırakın

Bu modu devre dışı bırakmak kolay bir işlemdir. İlk önce ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Ayarlar’ı açmak için ayarlar simgesine dokunun. Arama alanına dokunun ve ”veri” yazın. Sonuçlardan ”veri tasarrufu”nu seçin.

Bazı Android telefonlarda Veri Tasarrufu menüsünü bulmak için Veri Kullanımı’na dokunmanız gerekebilir. Şu anda etkinse, devre dışı bırakmak için geçiş düğmesine dokunmanız yeterlidir. Bu özelliği bulamıyorsanız cihazınızda mevcut olmayabileceğini belirtmekte fayda var.

Yorumlarda buluşalım?

habercayeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu