Haber

Büyükerşen’den Kadın Adaylara Yönelik Eğitim Programında önemli mesaj

29 Ekim Kadın Derneği Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği Kadın Adaylara Yönelik Eğitim Programında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kadınların yönetimlerde yer almasının önemine dikkat çekerek, “Kadın elinin değdiği yer cennet olur” dedi. “

29 Ekim Kadın Derneği Eskişehir Şubesi, 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri öncesinde kadın meclis üyesi adayları, muhtar ve üye adaylarına yönelik kadın dayanışmasını güçlendirmek amacıyla “Kadın Adaylara Yönelik Eğitim Programı” düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da düzenlenen programa CHP Eskişehir Milletvekili Jale Pıltı Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kent Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Akçasoy, 29 Ekim Kadın Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sibel Erenoğlu ve kadın adaylar katıldı.

Programın açılışında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, kadınların yönetim kadrolarına dahil edilmesine büyük önem verdiğini hatırlatarak, “Kadın elinin değdiği yer cennet olur. Çünkü kadın olmazsa hiçbir şey olmayacak. Bu anlamda kadın-erkek eşitliğini sağlayacak hizmetlerin her zaman sağlanması gerekiyor. Bildiğiniz gibi kadınların her kademede bulunmasına büyük önem veriyorum. Son dönemde kadın muhtarlar Muhtar sayısının arttığını görüyoruz. Kadınların da heveslenmesiyle muhtarlık yeniden değer kazandı ve eminim ki kadınların desteğiyle muhtarlık hakkını yeniden kazanacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasinin beşiği olan eski muhtar yetkilerinin yeniden canlanmaya başlayacağını belirterek, “Hepinize başarılar diliyorum” dedi.CHP Eskisehir Milletvekili Jale Işık Süllü de bir kadın milletvekili olarak bunun önemine dikkat çekti. Kadınların siyasette ve yönetimde daha fazla yer alması.

Konuşmaların ardından katılımcılara gerilim yönetimi, cinsiyet eşitliği, sosyal medya iletişimi, beden dili ve bağlantı stratejileri gibi birçok konuda bilgi verildi. Programın sonunda 29 Ekim Hanımlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sibel Erenoğlu, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde kadın aday olarak Av. Ayşe Ünlüce’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olmasında gösterdiği irade ve destekten dolayı Başkan Büyükerşen’e teşekkür notunun yer aldığı porselen plaket takdim etti. Etkinlik çekilen fotoğraflarla tamamlandı.

altinozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu