Haber

İkizköylülerden Akbelen Ormanı’na çağrı: Pazar günü tüm vatandaşları yanımızda görmek istiyoruz

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki maden sahasının genişletilmesi amacıyla Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesine direnen bölge halkı ve çevreciler, 6 Ağustos’ta yapacakları eylem için çağrı yaptı.

İkizköy Çevre Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “4 yıldır inatla koruduğumuz ve savunduğumuz Akbelen Ormanımızdan, köyümüzden, topraklarımızdan vazgeçmiyoruz. Başlayan hukuksuz katliamı durdurmak için birçok girişimde bulunduk. Kolluk kuvvetleri tarafından orantısız şiddete maruz kaldık. Yine de pes etmiyoruz. Nöbetimizi ve mücadelemizi sürdürüyoruz” denildi.

Pazar günü yapılacak eylem için tüm taraflara çağrıda bulunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 Ağustos Pazar günü saat 14:00’te Akbelen nöbetçi mahallinde tüm gücümüzle ve haklılığımızla buluşacağız. Bir kömür madeni için içinden geçtiğimiz haksız, hukuksuz ve adaletsiz süreci kabul etmiyoruz. Vazgeçmeyeceğiz. Tüm siyasi parti temsilcilerine, yetkili ve kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunacağız.” 8 Ağustos Pazar günü Milas, Bodrum, Muğla halkı ve bize destek olmak isteyen tüm vatandaşları aramızda görmek istiyoruz! Akbelen’e sahip çıkın, ülkemizin geleceğine birlikte sahip çıkalım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu