Teknoloji

Netflix’in Reklamlı Abonelik Paketi 40 Milyon Kişiye Ulaştı

Netflix reklamlı abonelik paketiyle önemli bir başarı yakalamış gibi gözüküyor. Netflix tarafından gerçekleştirilen sunuma göre, reklamlı abonelik paketinin dünya genelindeki aylık kullanıcı sayısının 40 milyona ulaştığı kaydedildi.

Netflix senenin başlarında reklamlı abonelik paketinin kullanıcı sayısının 23 milyon olduğunu duyurmuştu. 2022 yılında kullanıma sunulan paketin 5 milyon kullanıcıya ulaşması ise sadece 6 ay almıştı. Nisan ayıyla birlikte Netflix’in toplam abone sayısı 270 milyon olarak duyurulmuştu. Netflix’ten bizzat verilen bilgiye göre, reklamlı abonelik paketinin mevcut olduğu bölgelerde yeni kullanıcıların %40’ından fazlası bu paketi tercih etti.

Netflix Reklamlı Aboneliğe Teknoloji Desteği Ekliyor

Netflix şirketi bu önemli kilometre taşını duyururken “Şirket içi reklam teknolojisi platformu” kurmayı planladığını da belirtti. Netflix’in reklamcılıktan sorumlu başkanı My Reinhard yaptığı bir açıklamada; “Reklam teknolojimizi şirket içine dahil etmemiz, reklam planını Netflix’i bugün yayın teknolojisinde lider yapan aynı mükemmellik düzeyiyle güçlendirmemize olanak tanıyacaktır” şeklinde konuştu. Bu yapılan proje kapsamında ilk olarak Google ile ortaklık kuran Netflix, önümüzdeki dönemde listeye The Trade Desk, Google ve Magnite’ı da ekleyebilir.

Şirket bir taraftan da canlı yayın açılımına devam etmekte. Netflix, ABD’de büyük önem taşıyan Noel Günü ABD Ulusal Amerikan Futbolu Ligi (NFL) maçlarının yayın haklarını aldığını da duyurmuştu. Yakın zaman içerisinde Jake Paul ve Mike Tyson arasındaki boks maçı ve WWE yayınları da Netflix ekranlarına geleceği aktarılıyor. Gelecek canlı yayın, reklamlı abonelik ve ortak abonelik paketlerinin gelişi nedeniyle Netflix’in geleneksel TV kanallarına benzediği yorumları da yapıldı.

haber-golpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu